دسته‌بندی نشده

راهنمای انواع مدل های جوراب

– جوراب کالج
نوع دیگری از جوراب که زمان استفاده از آن رویه ی جوراب معلوم نیست و مخصوص کفش های کالج می باشد. البته پوشیدن کفش کالج بدون جوراب از نظر عموم مردم مانعی ندارد ولی نپوشیدن جوراب نیز مشکلاتی مانند بوی بد و عرق کردن پا را به همراه دارد و چنانچه می خواهید با این کفش ها جوراب نپوشید، پوسته داخلی کفش باید آنقدر نرم باشد که پوست پا را زخم نکند.

– جوراب مچی
معمولا این جوراب ها تا زیر قوزک پا را پوشش می دهد. این سبک از جوراب ها برای کفش های اسپرت و راحتی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.
جوراب ها مچ پا یا مچی، برای فصول گرم سال که نمی خواهید جوراب های ساق دار بپوشید مناسب بوده و کمتر عرق می کند. این مدل از جوراب ها در میان جوانان از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

– جوراب ساق کوتاه
اندازه معمول این جوراب ها تا بالای قوزک پا امتداد داشته و مقداری بالاتر از مچ پا را نیز پوشش می دهد
این سکب از جوراب نیز در بین جوانان محبوبیت خود را داشته و مانند جوراب های مچی ، برای استفاده با کفش های اسپرت و راحتی مناسب می باشد.

– جوراب ساقدار
قسمت بالای این مدل از جوراب حالت کش باف داشته و ساق پا را تا حدودی می پوشاند. این سبک از جوراب که اکثر جوراب های مردانه نیز در همین مدل تولید می شوند، یکی از پر استفاده ترین انواع جوراب در بین عموم مردم می باشد.

– جوراب سه ربع
این جوراب تا نزدیک های زانو کشیده شده ولی به خود زانو نمیرسد. مقداری از جوراب های ساق دار معمولی بلندتر می باشد. یکی از کاربردهایی که اکثر مردان آن را تجربه کرده اند، جوراب هایی است که در دوران خدمت سربازی استفاده می شود. جوراب هایی نسبتا ضخیم و بلند که تا زیر زانو و بالای پوتین را پوشش میدهد.
این جوراب ها تا بالای ماهیچه های ساق پا امتداد یافته و معمولا جوراب هایی که در فصول سرد سال بافته می شوند، از این نوع جوراب می باشد.

جوراب بالای زانو
این سبک از جوراب ها تا بالای زانو امتداد داشته اما به قسمت ران پا نمی رسند.
یکی از کاربردهایی که اکثرا احتمالا آنرا دیده ایم، جوراب های ورزشی به خصوص جوراب هایی که در فوتبال از آن استفاده می شود، از همین سبک جوراب می باشد.

جوراب بالای زانو
جوراب ساق بلند یک پوشش تنگ و معمولا کش باف است که وقتی قصد دارید ساق ها و ران های پا را بپوشانید و یا تزئین کنید، می توانید از این مدل جوراب استفاده نمایید و تا بالای ران پا امتداد دارند.
این سبک از جوراب، کاربرد فراوانی در جوراب های فانتزی زنانه داشته که در انواع و طرح های مختلف تولید می شوند. از این مدل جوراب بیشتر برای زیبایی و استفاده در مجالس و زیر لباسهای مجلسی پوشیده می شود.
این مدل از جوراب ها محبوبیت خاصی در بین خانم ها دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *